Παρί Σεν Ζερμέν – Μονπελιέ 5-1

Η Παρί ήταν ξανά εντυπωσιακή και σκόρπισε την Μονπελιέ με 5-1. Στο 0-0 κόλλησαν Μπορντό και Γκινγκάμπ.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Ακόμη μία... παράσταση έδωσε η Παρί, που ναι μεν έκανε αλλαγές στην ενδεκάδα, αλλά σκόρπισε με 5-1 την Μονπελιέ. Οι παίκτες του Τούχελ χρειάστηκαν χρόνο να βρουν τα πατήματά τους και οι φιλοξενούμενοι έχασαν τις πρώτες ευκαιρίες. Στο 13’, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν το γκολ με κεφαλιά του Κουρζάβα.

Οι μονπελιερέ κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 31’ με φάουλ του Μολέ, που αιφνιδίασε τον Μπουφόν για το 1-1, όμως ο Ντι Μαρία σκόραρε με τον ίδιο τρόπο, αλλά ακόμη πιο εντυπωσιακά για το 2-1 στο 1’ των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους! Στην επανάληψη ο Νκουνκού έκανε το 3-1 στο 73’ για να τελειώσει τα πάντα, ο Χίλτον σκόραρε σε λάθος εστία για το 4-1 στο 78’, ενώ στο 79’ ο Μπαπέ έκανε το τελικό 5-1 με πλασέ στην κίνηση. Νωρίτερα, η Μπορντό είχε υποδεχθεί την ουραγό Γκινγκάμπ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και τον Ρου να χάνει απίθανη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.