Καέν – Μαρσέιγ 0-1

Η Μαρσέιγ επιβλήθηκε της Καέν με 1-0 και πέτυχε την πρώτη νίκη ύστερα από 5 αγωνιστικές. Στις καθυστερήσεις η Ανζέ.

Η Μαρσέιγ βυθίστηκε στην κρίση, όμως ίσως η νίκη της επί της Καέν αποδειχθεί εκείνη που θα γυρίσει την κατάσταση. Οι Μασσαλοί δεν εντυπωσίασαν, όμως με γκολ του Σανσόν πήραν τους τρεις βαθμούς. Τα πάντα τελείωσαν λίγα λεπτά αργότερα, όταν στο 51’ ο Γκιλμπέρ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους καενέ με 10 παίκτες.

Μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Ναντ πέτυχε η Ανζέ στις καθυστερήσεις. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες, όμως τα πάντα κρίθηκαν στο 4’ των καθυστερήσεων, όταν ο Φουλγκίνι, που είχε μπει στο ματς στο 75’, πέτυχε το μοναδικό γκολ. Νωρίτερα, Ρεν και Μονπελιέ είχαν κολλήσει στο 0-0.