Λυών – Ναντ 1-1

Η Λυών έμεινε στο 1-1 με τη Ναντ και υποχώρησε στην τρίτη θέση. Πρώτη νίκη για την Γκινγκάμπ, άνετα η Στρασμπούρ.

Η Λυών ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, άνοιξε το σκορ με τον Αουάρ στο 22’, έχασε ευκαιρίες για το 2-0, όμως δεν το πέτυχε και τιμωρήθηκε στην επανάληψη. Η Ναντ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπορσίλια στο 62’, ενώ ο Φεκίρ αστόχησε σε πέναλτι στο 81’ και έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να δώσει τη νίκη στους λιονέ, που έχασαν τη δεύτερη θέση από την Σεντ Ετιέν.

Την πρώτη της νίκη στη σεζόν πέτυχε η Γκινγκάμπ, που ήταν καλύτερη και με γκολ του Μπενεζέ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους επιβλήθηκε με 1-0 της Ανζέ, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Καέν της Αμιέν με πέναλτι του Νινγκά στο 40’. Τέλος, μεγάλη νίκη επί της Ντιζόν με 3-0 πέτυχε η Στρασμπούρ, ενώ στο 0-0 κόλλησαν Ρεμς και Μπορντό.