Χέρτα - Μπάγερν Μονάχου 0-1: Συνεχίζει ακάθεκτη! (vid)

Η Μπάγερν πέρασε από το Βερολίνο, επικράτησε 1-0 της Χέρτα και βρέθηκε στο +10 από τη Λειψία.

Ποιος θα τη σταματήσει... Η πρωταθλήτρια επικράτησε 1-0 της Χέρτα στο Βερολίνο και βρέθηκε στο +10 από τη Λειψία, αλλά με ματς περισσότερο... Η Μπάγερν μπορεί να μην εντυπωσίασε με την εικόνα της, ωστόσο πήρε αυτό που ήθελε, την 5η διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα! To εντυπωσιακό είναι πως ο Νόιερ κράτησε ανέπαφη την εστία του απέναντι στη Χέρτα για 16η φορά κι έγινε ο πρώτος γκολκίπερ που πετυχαίνει κάτι τέτοιο στη Βundesliga απέναντι σε έναν αντίπαλο. Οι Βαυαροί είδαν τη Χέρτα στο 3ο λεπτό να χάνει τεράστια ευκαιρία, με τον Λουκεμπάκιο, ωστόσο αντέδρασαν στη συνέχεια, πήραν τον έλεγχο και στο 11' βρέθηκαν στην άσρπη βούλα. Ωστόσο, ο Λεβαντόφσκι νικήθηκε από τον Γιάρσταϊν. Ωστόσο, η Μπάγερν δεν επηρεάστηκε και στο 21ο λεπτό ο Κομάν με τη βοήθεια της τύχης διαμόρφωσε το 1-0. Μάλιστα, ο Μίλερ έφτασε τις δέκα ασίστ στη φετινή Βundesliga. Ανοιχτό ματς, με πολλές ευκαιρίες, όπως αυτή στο 45', όταν ο Λεβαντόφσκι δεν μπόρεσε να σκοράρει. Βέβαια, την τεράστια ευκαιρία για γκολ έχασε η Χέρτα στο 88', αλλά ο Κούνια στο τετ α τετ με τον Νόιερ αστόχησε!