Ντόρτμουντ - Μπάγερν Μονάχου: Τέλεια κομπίνα και γκολάρα Αλάμπα για το άμεσο 1-1 (vid)

Πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, η Μπάγερν Μονάχου βρήκε εντυπωσιακά την απάντηση στο 1-0 του Ρόις, ισοφαρίζοντας με εκτέλεση φάουλ του Νταβίντ Αλάμπα μετά από έξοχη κομπίνα.

Μπορεί οι σχέσεις του με τη διοίκηση να δοκιμάζονται, εν μέσω του σίριαλ που επικρατεί για την ανανέωση του συμβολαίου του, όμως, ο Νταβίντ Αλάμπα μιλάει στο χορτάρι και ήταν ο πρωταγωνιστής στην ισοφάριση της Μπάγερν Μονάχου.

Λίγα λεπτά μετά το προβάδισμα των Βεστφαλών με τον Μάρκο Ρόις, αλλά πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, Μίλερ-Λεβαντόφσκι-Γκνάμπρι συνεργάστηκαν άψογα για την τέλεια, δουλεμένη κομπίνα στο φάουλ έξω από την περιοχή, με τον Αλάμπα να αναλαμβάνει τελικά την εκτέλεση και με τη βοήθεια και μιας κόντρας, να σκοράρει για το 1-1.