Μπάγερν – Σάλκε: Νωρίς άρχισε το πάρτι, γκολ - ρεκόρ ο Γκάνμπρι στο 4' (vid)

Ο Σερζ Γκνάμπρι, μόλις στο τέταρτο λεπτό, πέτυχε για λογαριασμό της Μπάγερν Μονάχου το πρώτο γκολ της φετινής σεζόν στην Bundesliga.

Ούτε τέσσερα λεπτά δεν χρειάστηκε καλά καλά η Μπάγερν Μονάχου για να πετύχει το πρώτο γκολ της φετινής Bundesliga. Ο Γιόσουα Κίμιχ βρήκε με βαθιά μπαλιά τον Σερζ Γκνάμπρι και αυτός, αφού έστρωσε την μπάλα μπροστά του, «εκτέλεσε» τον τερματοφύλακα της Σάλκε, Ραλφ Φέρμαν, για το 1-0 των (μόνιμων) πρωταθλητών Γερμανίας. Αυτό ήταν το πιο γρήγορο γκολ σε πρεμιέρα εδώ και... 18 χρόνια, με τελευταίο τον Τόρστεν Φρινγκς, επίσης στο τέταρτο λεπτό.