Χάαλαντ: Πρώτη φορά δεν σκόραρε σε 90λεπτη συμμετοχή (pic)

Κώστας Ζάλιαρης

Για πρώτη φορά τη φετινή αγωνιστική περίοδο ο Έρλινγκ Χάαλαντ αποτυγχάνει να σκοράρει σε συμμετοχή 90 λεπτών, αφού δεν βοήθησε τη Μπορούσια Ντόρτμουντ στην ήττα (4-3) από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Μπάγερν - Λειψία: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Μέχρι πρότινος είχε... κακομάθει άπαντες είτε στην Ζάλτσμπουργκ στο πρώτο μισό της σεζόν, είτε στη Βεστφαλία όπου μετακόμισε τον Ιανουάριο και από την πρώτη στιγμή άρχισε να ... κάνει παπάδες.

Ο Χάαλαντ, αν και πάντοτε έβρισκε δίχτυα, κυρίως στα ματς που έπαιζε και στα 90', αυτή τη φορά απέτυχε να κάνει κάτι για ν' αποτρέψει την ανατροπή από τις «ασπιρίνες» και την ήττα με το τελικό 4-3 σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι το απόγευμα του Σαββάτου.