Άουγκσμπουργκ - Ντόρτμουντ: Τα πρώτα του Χάαλαντ στη Bundesliga (vid)

Απίθανο ντεμπούτο του Χάαλαντ στη Βundesliga, μπήκε στο ματς στο 55' και βρήκε δίχτυα έπειτα από τέσσερα λεπτά! Δεν έμεινε εκεί, αφού στην συνέχεια ήρθαν άλλα δυο γκολ για την απόλυτη ανατροπή της Ντόρτμουντ!

Σούπερ ο Χάαλαντ, άρχισε την... απόσβεση στη Ντόρτμουντ. Μπήκε στο 55', όταν η ομάδα του ήταν πίσω στο σκορ από την Άουγκσμπουργκ με 3-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα! Ο Νορβηγός έβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι και στο 71' πέτυχε και δεύτερο γκολ, δίνοντας το προβάδισμα με 3-4, ενώ το χατ τρικ ήταν γεγονός λίγο αργότερο αφού σκόραρε για το πανηγυρικό 3-5!!! Δείτε τα τέρματα του Νορβηγού.