Κολωνία – Χόφεχναϊμ 1-2: Ανατροπή στο... 98’!

Η Χόφενχαϊμ συνέχισε την ανοδική της πορεία, παίρνοντας μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Κολωνίας με ανατροπή στο 8’ των καθυστερήσεων.

Η Χόφενχαϊμ έχει βρει για τα καλά ρυθμό και πηγαίνει από νίκη σε νίκη. Αυτή τη φορά η ομάδα του Σρέντερ έφυγε με νίκη 2-1 από την Κολωνία, κάνοντας την ανατροπή στο 8’ των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34’ με τον Κόρδοβα, όμως με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Ανταμιάν έκανε το 1-1. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό μέχρι το τέλος και τα πάντα κρίθηκαν στις καθυστερήσεις. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τη βοήθεια του VAR και ο Λοκάντια έκανε το 1-2 από την άσπρη βούλα στο 98’!