Λεβερκούζεν - Μπάγερν: Φόβος και τρόμος οι Βαυαροί, τέσσερα γκολ σε οκτώ λεπτά, 0-5 στο ημίχρονο! (vid)

«Διαστημική» Μπάγερν Μονάχου, διασύρει από το ημίχρονο τη Λεβερκούζεν με 5-0, τα τέσσερα εκ των οποίων μέσα σε οκτώ λεπτά!

Ασταμάτητη και «διψασμένη» μετά το διάλειμμα των εθνικών ομάδων η Μπάγερν Μονάχου του Γιούλιαν Νάγκελσμαν, η οποία μετέτρεψε το ντέρμπι κορυφής στην έδρα της Λεβερκούζεν σε show!

Αφού ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε την αρχή με το φαντασμαγορικό τακουνάκι του για το 1-0 στο 4', οι Βαυαροί πάτησαν γκάζι και διέσυραν τις Ασπιρίνες με τέσσερα γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά! Λέβα με το δεύτερο προσωπικό του στο 30', Μίλερ στο 34' από εξαιρετική ενέργεια του Σίλε και ο πανταχού παρών Γκνάμπρι με δύο ωραία τελειώματα μέσα σε ισάριθμα λεπτά διαμόρφωσαν το 5-0 από το 37ο λεπτό!

Καμία ομάδα της Bundesliga δεν είχε πετύχει τόσα γκολ εκτός έδρας τόσο νωρίς στο ματς τα τελευταία 57 χρόνια! Νωρίτερα το έχουν πράξει μόνο Ντόρτμουντ (σε 23) και Καρλσρούη (σε 30) αμφότερες το 1964!