Βραζιλία - Αϊτή 7-1 (gTV)

Δεν αστειεύτηκε απέναντι στην Αϊτή η Βραζιλία, την οποία και διέλυσε με 7-1, παίρνοντας κάπως έτσι την πρώτη της νίκη στο Κόπα Αμέρικα.

Εύκολο, όπως αναμενόταν, ήταν το έργο της Βραζιλίας απέναντι στην Αϊτή για την δεύτερη αγωνιστική του Κόπα Αμέρικα. Η «Σελεσάο», επικράτησε 7-1 και πέτυχε την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

Τα πράγματα φάνηκαν ότι θα είναι εύκολα για την Βραζιλία από πολύ νωρίς. Μόλις στο 14' ο Κουτίνιο με ωραίο σουτ έκανε το 1-0, ενώ στο 29' ο ίδιος, προ κενής εστίας έγραψε το 2-0. Έξι λεπτά χρειάστηκαν για το 3-0, το οποίο έκανε με κεφαλιά ο Ρενάτο Αουγκούστο και ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Βραζιλιάνοι όχι μόνο δεν έριξαν ρυθμούς, αλλά φάνηκαν να είναι ασταμάτητοι... Στο 59' ο Γκάμπριελ που πέρασε ως αλλαγή διαμόρφωσε το 4-0, με τον Λίμα στο 67' να γράφει το 5-0.

Στο 70' όμως η Αϊτή έγραψε ιστορία! Χάρη σε τέρμα του Μαρσελίν κατάφερε να μειώσει σε 5-1 με αυτό να είναι και το παρθενικό τέρμα της Αϊτής στο Κόπα Αμέρικα. Όμως η Βραζιλία δεν είχε... τελειώσει ακόμα το έργο της. Στο 86' ο Ρενάτο Αουγκούστο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δίχτυ του σκορ στο 6-1, πριν ο Κουτίνιο πετύχει χατ – τρικ και διαμορφώσει στο 92' το τελικό 7-1.

Αϊτή-Περού 0-1
Βραζιλία-Εκουαδόρ 0-0

Βραζιλία-Αϊτη 7-1
Εκουαδόρ-Περού 05:00