Ουγγαρία - Κροατία 1-1

Με γκολ του Μπάλαζ Τζούτζακ στο 79' η Ουγγαρία πήρε την ισοπαλία από την Κροατία (1-1), που είχε προηγηθεί με τον Μάντζουκιτς.

Φιλικό στη Βουδαπέστη, όπου Ουγγαρία και Κροατία έμειναν στο 1-1. Το ματς ήταν ανοιχτό από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, με τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος να έρχονται μόνο με μακρινά σουτ. Πέρισιτς και Αντόλιτς είχαν τις καλύτερες προσπάθειες για τους Κροάτες, ενώ οι Τζούτζακ και Κλάινχαϊζλερ για τους Ούγγρους. Εκείνοι, όμως, που πήραν το προβάδισμα ήταν οι φιλοξενούμενοι, όταν μετά από ωραία σέντρα του Πέρισιτς από αριστερά, ο Μάντζουκιτς στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 0-1.

Η εικόνα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τις φάσεις να είναι λιγότερες. Ο Κλάινχαϊζλερ έχασε την πρώτη με μακρινό σουτ, με τους παίκτες του Τσάτσιτς να έχουν τον έλεγχο, να πλησιάζουν στο 0-2 με το φάουλ του Σρνα, όμως να δέχονται την ισοφάριση στιγμές αργότερα. Στο 79' ο Τζούτζακ αποδείχθηκε πιο εύστοχος εκτελεστής και έκανε το τελικό 1-1 με φάουλ.