Εύκολα η Κροατία, 3-1 τη Ρωσία (gTV)

Δημήτρης Ρούσσος

Ευρεία εκτός έδρας νίκη στο Ροστόφ επί της Ρωσίας με 3-1 πέτυχε η Κροατία, με ανατροπή μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Σμολόφ στο 14’, μετά από πάσα του Ιόνοφ, με το σκορ να παραμένει ίδιο μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 57’ με τον Κάλινιτς, ο Μπρόζοβιτς έκανε το 2-1 έκανε με όμορφο σουτ στο 60’, ενώ στο 82’ ο Μάντζουκιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Κροατία.

Οι συνθέσεις:

ΡΩΣΙΑ: Λοντίγκιν (46’ Ρεμπρόφ), Σίσκιν, Βάσιν (89’ Ιγκάσεβιτς), Σεμιόμοφ, Κομπάροφ (90’+1 Νοβοσέλτσεφ), Σιρόκοβ, Ιόνοφ (67’ Ιγκνατίεφ), Γκλουσάκοφ (71’ Τζιούμπα), Γιουσούποφ, Τσερίσεφ (71’ Μαμάεφ), Σμόλοφ.

ΚΡΟΑΤΙΑ: Λ. Κάλινιτς (90’+2 Βάργκιτς), Σρνα (46’ Βρσάλικο), Βίντα, Πίβαριτς, Λέσκοβιτς, Πέρισιτς, Μπάντελι, Μπρόζοβιτς, Μότσινιτς, Μάντζουκιτς (88’ Κράμαριτς), Ν. Κάλινιτς (76’ Μίλοβιτς).