Ονδούρες - Παναμάς 1-1 (gTV)

Δημήτρης Ρούσσος

Δείτε τα highlights από την αναμέτρηση του Gold Cup ανάμεσα στις Ονδούρες και στον Παναμά.

Δεύτερο παιγνίδι χωρίς νίκη για τις δυο ομάδες στον Α’ όμιλο του Gold Cup, αν και ο Παναμάς βρίσκεται σε καλύτερη θέση, αφού είναι ακόμη αήττητος. Μάλιστα προηγήθηκε στο σκορ κόντρα στις Ονδούρες στο «Gillette Stadium» της Μασαχουσέτης, με τον Λουίς Τεχάδα να κάνει το 1-0 στο 21’.

Συνολικά ο Παναμάς ήταν καλύτερος απ’ τις Ονδούρες στο πρώτο μέρος, δημιουργώντας κι άλλες ευκαιρίες που πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Μετά τη διακοπή του ημιχρόνου η κατάσταση ισορροπήθηκε, με τις Ονδούρες να κερδίζουν πέναλτι στο 78’ και με τον Ναχάρ να του μετουσιώνει σε γκολ, έστω και με δεύτερη προσπάθεια.

Απ’ το παιγνίδι δεν έλειψε η ένταση, αφού οι παίκτες του Παναμά διαμαρτυρήθηκαν έντονα στη φάση του πέναλτι στον διαιτητή του αγώνα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Λουίς Ενρίκες αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ πάνω στον Κιότο.

Πλέον ο Παναμάς βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου με 2 βαθμούς, ενώ οι Ονδούρες βρίσκονται στη τρίτη θέση με ένα βαθμό, μαζί με την Αϊτή.