Κόστα Ρίκα - Τζαμάικα 2-2 (gTV)

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης Κόστα Ρίκα - Τζαμάικα 2-2 για την πρώτη αγωνιστική του Β’ ομίλου του Gold Cup.

Στο «Stubhub Center» της Καλιφόρνια διεξήχθη το εντυπωσιακότερο, από άποψη εξέλιξης, παιγνίδι της πρώτης αγωνιστικής του Gold Cup. Οι Τζαμαϊκάνοί πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Μακ Κλίρι στο 12’, όμως η Κόστα Ρίκα ισοφάρισε στο 33’ με τον Ρόι Μίλερ.

Μάλιστα, έφτασαν στην ανατροπή στο 36ο λεπτό, με επιδέξιο «τελείωμα» του Ντάβιντ Ραμίρες, όμως η Τζαμάικα «έσωσε» την παρτίδα λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48’) με τον Μακ Άνουφ.

Μαζί με τον Καναδά και το Ελ Σαλβαδόρ, που επίσης ήρθαν ισόπαλοι στο άλλο παιγνίδι του ομίλου, ισοβαθμούν με έναν βαθμό μετά τους εναρκτήριους αγώνες της διοργάνωσης.