Γκινγκάμπ - Ντιναμό Μινσκ 2-0

Η Γκινγκάμπ επιβλήθηκε 2-0 της Ντιναμό Μινσκ στην Γαλλία και βρίσκεται στο +3 από τον ΠΑΟΚ.

Η Γκινγκάμπ δεν έχασε την ευκαιρία, έφτασε στη νίκη 2-0 απέναντι στη χειρότερη ομάδα του ομίλου και βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου και στο +3 από τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος. Αφού στάθηκαν άτυχοι, όταν δεν τους δόθηκε καθαρό πέναλτι, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο καλύτερο σημείο. Στο 44' ο Μαρβό κόπηκε στην περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε στον Μποβιού, που πέφτοντας πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση, όταν κέρδισαν πέναλτι στο 55', όμως ο Λεσλ νίκησε τον Στασέβιτς, που είχε περάσει στο ματς στο ημίχρονο, από την άσπρη βούλα, για να κρατήσει το 1-0! Η συνέχεια βρήκε τους γηπεδούχους να φτάνουν μία ανάσα από το 2-0 στιγμές αργότερα, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά την προσπάθεια του Μαντάν στο 58'. Όσο περνούσε η ώρα, τόσο οι παίκτες του Γκουβερνέκ εδραίωναν την κυριαρχία τους, όμως με το σκορ στο 1-0 όλα ήταν ρευστά, Τελικά, μετά το δεύτερο δοκάρι του Μαντάν στο 81', ο 29χρονος επιθετικός τελείωσε τα πάντα στο 86', κάνοντας το τελικό 2-0.