Μάρκο Σίλβα: «Δεν αξίζαμε να χάσουμε με 4-0»

Στην αποβολή του Χάντλστοουν απέδωσε την βαριά ήττα της Χαλ από την Έβερτον με 4-0 ο Μάρκο Σίλβα.

Η Χαλ συνεχίζει να δίνει τον υπέρ πάντων αγώνα για παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «Τίγρεις» προέρχονται από βαριά ήττα με 4-0 στο «Γκούντισον Παρκ» από την Έβερτον.

Είναι χαρακτηριστικός πως μέχρι το 76΄ το σκορ ήταν 1-0, αλλά μετά την αποβολή του Χάντλστοουν η ομάδα του Μάρκο Σίλβα δέχθηκε τρία γκολ!

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός.

«Το 4-0 δεν αντικατοπτρίζει όσα έγιναν στο ματς. Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα.

Ήρθαμε να παλέψουμε και να παίξουμε ως ομάδα. Προκαλέσαμε προβλήματα στους αντιπάλους μας και είχαμε κάποιες ευκαιρίες», τόνισε ο πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού προσθέτοντας:

«Ξεκινήσαμε καλά στα πρώτα 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Αναγκάσαμε την Έβερτον να οπισθοχωρήσει με συνέπεια να αλλάξουν το σύστημα τους. Ο αγώνας όμως κρίθηκε με την αποβολή».