Ναντ - Νανσί 0-2

Απότομη αποδεικνύεται η προσγείωση για τη Ναντ, που ηττήθηκε με 2-0 από τη Νανσί και αγνοεί τη νίκη για τρία ματς.

Το ξεκίνημα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο στον πάγκο της Ναντ ήταν εκρηκτικό. Τα καναρίνια πήγαιναν από νίκη σε νίκη, όμως πλέον την αγνοούν για τρία ματς. Η Νανσί έφυγε με μεγάλη νίκη 2-0 από το «Μποζουάρ» και συνεχίζει την ανοδική της πορεία.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, όμως είχαν πρόβλημα στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν καμία από τις τρεις ευκαιρίες που δημιούργησαν, με το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με περισσότερο ρίσκο και δικαιώθηκαν, καθώς στο 50’ πήραν το προβάδισμα στο 50’ με τον Ντιά. Στο 64’ τα πάντα τελείωσαν, όταν ο Σετού με... σκαστό σουτ νίκησε τον Ριού για το 0-2. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν ποτέ να επιστρέψουν, ενώ στο τέλος αποβλήθηκαν ο Αρίτ για τη Ναντ και ο Μουρατορί για τη Νανσί έπειτα από σύρραξη.