TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • UEFA CHAMPIONS LEAGUE
  • EKO BASKET LEAGUE
  • NBA
  • BASKETBOL SUPER LIGI
  • CEV CUP
  • CLUB FRIENDLY
  • UEFA EUROPA LEAGUE
  • CHALLENGE CUP
  • LIVE

    ΜΠΡAΓΚΑ 0

    vs

    ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ 0

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Άλλες στα νοκ-άουτ, άλλες... βγαίνουν νοκ-άουτ

Άλλες στα νοκ-άουτ, άλλες... βγαίνουν νοκ-άουτ

Άλλες στα νοκ-άουτ, άλλες... βγαίνουν νοκ-άουτ

Η φάση των «32» του Γιουρόπα Λιγκ «κλειδώνει» έπειτα και από τα σημερινά ματς της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, με τον 12ο όμιλο να είναι εκείνος με την πιο... αγχωτική κατάσταση. Διόλου σίγουρες για πρόκριση οι Γιουνάιτεντ και Σαουθάμπτον. 

Με τον ΠΑΟΚ να είναι η μοναδική ελληνική ομάδα που ψάχνει αποτέλεσμα, το οποίο θα καθορίσει αν θα συνεχίσει ή όχι στη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό που απλά παίζει για την πρωτιά και τον Παναθηναϊκό για την τιμή του έχοντας αποκλειστεί, το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 6ης αγωνιστικής είναι πλούσιο και διευθετούνται οι... τελικές λεπτομέρειες ενόψει των «32». 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής 

1ος Όμιλος

Ζορία Λουχάνσκ - Μάντσεστερ Γ. (20:00) 
Φέγενορντ - Φενέρμπαχτσε (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Φενερμπαχτσέ 10 (7-6) 
2. Μάντσεστερ Γιουν. 9 (10-4) 
3. Φέγενορντ 7 (3-6) 
4. ΦΚ Ζόρια Λουάνσκ 2 (2-6) 

2ος Όμιλος 

ΑΠΟΕΛ-Ολυμπιακός (20:00) 
Γιούνγκ Μπόις-Αστάνα (20:00) 

Βαθμολογία 

1. ΑΠΟΕΛ 9 (6-6) 
2. Ολυμπιακός 8 (7-4) 
3. Γιούνγκ Μπόις 5 (4-4) 
4. FK Αστάνα 5 (5-8) 

3ος Όμιλος 

Άντερλεχτ-Σεντ Ετιέν (20:00) 
Μάιντς-Καμπάλα (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Αντερλεχτ 11 (14-5) 
2. Σεντ Ετιέν 9 (5-3) 
3. Μάιντς 6 (6-10) 
4. ΦΚ Καμπαλά 0 (5-12) 

4ος ΌΜΙΛΟΣ 

Μακάμπι – Ντάνταλκ (20:00) 
Άλκμααρ – Ζενίτ (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Ζενίτ Αγ. Πετρ. 15 (15-5) 
2. ΑΖ Αλκμάαρ 5 (3-8) 
3. Ντάνταλκ 4 (4-6) 
4. Μακάμπι Τελ Αβίβ 4 (5-8) 

5ος ΌΜΙΛΟΣ 

Άστρα – Ρόμα (20:00) 
Πλζεν – Αούστρια Βιέννης (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Ρόμα 11 (16-7) 
2. Αστρα Πλοιέστι 7 (7-10) 
3. Αούστρια Βιέννης 5 (9-11) 
4. Βικτόρια Πλζεν 3 (4-8) 

6ος ΌΜΙΛΟΣ 

Σασουόλο – Γκενκ (20:00) 
Ραπίντ Βιέννης – Αθλέτικ Μπιλμπάο (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Γκενκ 9 (11-9) 
2. Μπιλμπάο 9 (9-10) 
3. Ραπίντ Βιέννης 5 (6-7) 
4. Σασουόλο 5 (9-9) 

7ος ΌΜΙΛΟΣ 

Παναθηναϊκός-Θέλτα (22:05) 
Σταντάρ Λιέγης – Άγιαξ (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Αγιαξ 13 (10-5) 
2. Σταντάρ Λιέγης 6 (7-5) 
3. Θέλτα 6 (8-7) 
4. Παναθηναϊκός 1 (3-11) 

8ος ΌΜΙΛΟΣ 

Μπράγκα – Σαχτάρ (18:00) 
Κόνιασπορ – Γάνδη (18:00) 

Βαθμολογία 

1. Σαχτάρ Ντόνετσκ 15 (17-3) 
2. Μπράγκα 6 (7-7) 
3. Γάνδη 5 (8-13) 
4. Κόνιασπορ 1 (2-11) 

9ος ΌΜΙΛΟΣ 

Νις-Κράσνονταρ (22:05) 
Σάλτσμπουργκ – Σάλκε (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Σάλκε 15 (9-1) 
2. Κρασνοντάρ 7 (7-6) 
3. Σάλτσμπουργκ 4 (4-6) 
4. Νις 3 (3-10) 

10ος ΌΜΙΛΟΣ 

ΠΑΟΚ-Λίμπερετς (18:00) 
Καραμπάχ-Φιορεντίνα (18:00) 

Βαθμολογία 

1. Φιορεντίνα 10 (13-5) 
2. Καραμπάχ 7 (6-10) 
3. ΠΑΟΚ 7 (5-6) 
4. Λίμπερετς 4 (7-10) 

11ος όμιλος 

Σαουθάμπτον - Χάποελ Μπερ Σεβά (22:05) 
Ίντερ - Σπάρτα Πράγας (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Σπάρτα Πράγας 12 (7-4) 
2. Χαποέλ Μπερ Σεβά 7 (5-5) 
3. Σαουθάμπτον 7 (5-3) 
4. Ιντερ 3 (5-10) 

12ος ΌΜΙΛΟΣ 

Βιγιαρεάλ-Στεάουα (18:00) 
Οσμανλισπόρ- Ζυρίχη (18:00) 

Βαθμολογία 

1. Ανκαρασπόρ 7 (8-7) 
2. Στεάουα Β. 6 (4-5) 
3. Ζυρίχη 6 (5-5) 
4. Βιγιαρεάλ 6 (7-7)

Best of internet