Χριστοδουλόπουλος: Η γκολάρα του Λάζαρου κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού (vid)

O Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος άνοιξε το σκορ για την Ανόρθωση στο ντέρμπι με τον Απόλλωνα Λεμεσού με φανταστικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Φανταστική σεζόν διανύει ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος στην Κύπρο για λογαριασμό της Ανόρθωσης. Ο διεθνής Έλληνας εξτρέμ επέστρεψε στο σκοράρισμα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 44ο λεπτό του εντός έδρας ντέρμπι με τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Λεμεσού. Ο 35χρονος μεσοεπιθετικός έκανε το ένα - δύο με τον Άμρ Ουάρντα, βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο πρώην ποδοσφαιριστής των ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκού, ΑΕΚ και Ολυμπιακού είναι πρώτος σκόρερ για το σύνολο του Τιμούρ Κετσπάγια με 14 γκολ σε 40 συμμετοχές. Το ντέρμπι εν τέλει έληξε ισόπαλο με την ομάδα του Χρήστου Αλμπάνη να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του ματς με τον Μπαγκαλί Νταμπό.