Τράμπζονσπορ: Πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου με δημιουργό Μπακασέτα (vid)

Βασίλης Μπαλατσός

H Tράμπζονσπορ επικράτησε με 1-0 της Μπολουσπόρ και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Τουρκίας. Δημιουργός του μοναδικού γκολ της αναμέτρησης ο Τάσος Μπακασέτας.

Στη Τραπεζούντα η Τράμπζονσπορ υποδέχτηκε τη Μπολουσπόρ της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας του τουρκικού ποδοσφαίρου στο πλαίσιο της φάσης των «32» του Κυπέλλου. Η Τράμπζον, του βασικού Μανώλη Σιώπη, έκλεισε το 2021 με νίκη, καθώς πήρε το παιχνίδι με 1-0 και προκρίθηκε στους «16» του θεσμού.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Τάσος Μπακασέτας. Ο αρχηγός της εθνικής μας ομάδας πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και δυο λεπτά αργότερα «σέρβιρε» στον Κόιτα, ο οποίος μετά από μια προσποίηση εκτέλεσε, για το 1-0, το οποίο έμεινε μέχρι και το σφύριγμα της λήξης.

Ο Τάσος Μπακασέτας στο τελευταίο παιχνίδι του για το 2021 έφτασε τις οκτώ ασιστ σε 21 εμφανίσεις στη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ενώ έχει σκοράρει επτά φορές.