Λιγκ Καπ Σκωτίας: Τρελό «ντου» οπαδών στον αγωνιστικό χώρο εν ώρα αγώνα! (vid)

Οι οπαδοί της Ερντριόνιανς, ομάδας 3ης κατηγορίας Σκωτίας, μπούκαραν στον αγωνιστικό χώρο και πανηγύρισαν έξαλλα το απευθείας φάουλ, που άνοιξε τον δρόμο για τη μεγάλη νίκη επί της Μάδεργουελ στο Λιγκ Καπ.

Λίγο το απίθανο απευθείας χτύπημα φάουλ, λίγο η κρισιμότητα ενός αγώνα Λιγκ Καπ κόντρα σε «μεγαθήριο» της πρώτης κατηγορίας, οι οπαδοί της άσημης Ερντριόνιανς που αγωνίζεται στην 3η κατηγορία της Σκωτίας δεν ήθελαν και πολύ να κάνουν... χαμό.

Η γηπεδούχος ομάδα πανηγύρισε νίκη επί της Μάδεργουελ στον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ (2-0), που την κράτησε ζωντανή στο κόλπο της πρόκρισης από τον όμιλο και άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό με φαουλάρα του ΜακΚέιμπ. Το γεγονός αυτό έδωσε την αφορμή σε μερίδα υποστηρικτών της να μπουκάρει στον αγωνιστικό χώρο και να πανηγυρίσει έξαλλα το υπέροχο γκολ, για να ακολουθήσει λίγα λεπτά αργότερα το 2-0 και να σφραγίσει τον θρίαμβο.