Ζιέλονα Γκόρα - ΤΣΣΚΑ 93-90: Ήττα με buzzer στην επιστροφή του Μάικ Τζέιμς! (vid)

Μιχάλης Γκιουλένογλου

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μολονότι προηγήθηκε με 15 πόντους, γνώρισε την ήττα από τη Ζιέλονα Γκόρα, στην επιστροφή του Μάικ Τζέιμς.

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν εκεί. Αγωνίστηκε για 12 λεπτά και είχε 6 πόντους. Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ έχασε το πρώτο από τα πολλά φετινά ματς, αφού θα απουσιάσει για το υπόλοιπο της σεζόν. Η ΤΣΣΚΑ γνώρισε δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά από αυτή απέναντι στην Μπάγερν για τη EuroLeague και το... καμπανάκι χτύπησε δυνατά για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη.

Η Ζιέλονα επικράτησε με επί μέρους 22-12 στην τρίτη περίοδο και στο φινάλε έφτασε στη νίκη με το νικητήριο τρίποντο του Ρίτσαρντ, 6 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος. Το τελευταίο σουτ της ΤΣΣΚΑ πήρε ο Σενγκέλια και αστόχησε.

Τα δεκάλεπτα: 24-29, 48-57, 70-69. 93-90.