Μπαχτσεσεχίρ-Γαλατασαράι 82-91: Με τριάδα Μέικον, Χάντερ, Μότουμ (pics)

H Γαλατασαράι επικράτησε της Μπαχτσεσεχίρ με 91-82 και κατέκτησε την 2η θέση στο τουρνουά «Gloria Cup».

Ο Ντάριλ Μέικον ήταν ο καλύτερος των νικητών σημειώνοντας 21 πόντους, ενώ άλλους 17 πόντους πρόσθεσε ο Αρ Τζέι Χάντερ.

Την τριάδα που ξεχώρισε για λογαριασμό των νικητών συμπλήρωσε ο Μπροκ Μότουμ με 15 πόντους, ενώ σκόραραν επίσης οι Ερμίς 11π., Ατάρ 8π., Ντονάτ 7π., Ολμάζ 6π., Αϊντογάν 3π., Αρσάν 3π.

Στον αντίποδα, ο Ακπινάρ πέτυχε 19 πόντους, ενώ άλλους 13 πόντους πρόσθεσε ο... γνώριμος των ελληνικών παρκέ, Έρικ Γκριν.

Τα δεκάλεπτα: 26-22, 41-42, 59-71, 82-91

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα