Ρεάλ: Χειρότερη επίδοση στην ιστορία της οι 6 πόντοι στο δεκάλεπτο!

Γιάννης Σταυρουλάκης

Οι 6 πόντοι που σημείωσε η Ρεάλ Μαδρίτης στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με την Μπασκόνια συνιστούν τη χειρότερη εντός έδρας επίδοση στην ιστορία της «Βασίλισσας» στη Liga Endesa!

Η ομάδα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς επιβλήθηκε της Ρεάλ με 94-95 και υποχρέωσε τους Μαδριλένους στην πρώτη ήττα τους στο WiZink Center έπειτα από 31 σερί νίκες ενώ στο... μεσοδιάστημα ο Μαυροβούνιος κόουτς ξέσπασε στο timeout κατά του Νικ Στάουσκας, ζητώντας του να σκάσει!

Η Ρεάλ έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο υπέρ της 32-18 όμως το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 38-39 για την Μπασκόνια.

Οι 6 πόντοι που πέτυχαν οι γηπεδούχοι σε αυτό το διάστημα συνιστούν τη χειρότερη επίδοση της ιστορίας τους στο ισπανικό πρωτάθλημα σε ό,τι αφορά το σκοράρισμα σε μια περίοδο στην έδρα τους!

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΣΠΑΝΙΑ Τελευταία Νέα