Μπακς - Γκρίζλις 115-128: Τέλος στο σερί, άγγιξε το triple double ο Αντετοκούνμπο (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς (35-21) ηττήθηκαν από τους Μέμφις Γκρίζλις (29-26). Με 29 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ σε 28 λεπτά τελείωσε το ματς ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ήταν θέμα ρυθμού για τους Μιλγουόκι Μπακς. Μόλις το δεύτερο εντός έδρας ματς από τις 27 Μαρτίου. Και μετά από ένα περίεργο πρόγραμμα με εννιά εκτός έδρας ματς. Οι Μέμφις Γκρίζλις κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, έχοντας 53.2% στα σουτ (24/47).

Ενώ η δυνατή άμυνα των Γκρίζλις, υποχρέωσε τους Μπακς σε... υποχώρηση. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, μετά τα σαστισμένα 25 λεπτά απέναντι στην Ατλάντα, εμφανίστηκε πιο έτοιμος. Μετά από 15 λεπτά είχε 15 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Τελείωσε το ματς στο όριο του triple double με 28 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ σε 29 λεπτά στο παρκέ.

Πρώτος σκόρερ για το Μέμφις ήταν ο Γκρέισον Άλεν με 26 πόντους, ενώ άλλοι πέντε συμπαίκτες του είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους Μπακς, μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Παράλληλα, το ματς με τους Γκρίζλις είναι το πρώτο από μία σειρά τεσσάρων σερί αγώνων στο Fiserv Forum.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-35, 59-69, 89-100, 115-128