ΓΚΡΙΖΛΙΣ - ΠΕΛΙΚΑΝΣ 114-144

Με τον Ζάιον Ούλιαμσον να είναι μαγικός, οι Πέλικανς έκαναν περίπατο στο Μέμφις επικρατώντας των Γκρίζλις με το εμφατικό 144-114.
Ντέρμπι μόνο για μια περίοδο είχαμε στο Μέμφις και στο ματς των Γκρίζλις με τους Πέλικανς. Για την ακρίβεια μέχρι να πάρει φόρα ο Ουίλιαμσον. Ο ηγέτης των «πελεκάνων» ξεκίνησε με ένα 2/5 σουτ και οι «αρκούδες» ήταν μπροστά, στην συνέχεια όμως ξεσπάθωσε έχοντας ως το τέλος 11/11 και με άξιους συμπαραστάτες τους Χαρτ και Ίνγκραμ οδήγησε την ομάδα της Νέας Ορλεάνης στο 144-114. Μια νίκη που έφερε του Πέλικανς στο 12-15, ενώ οι Γκρίζλις έπεσαν στο 11-12. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο εντυπωσιακός Ζάιον που σε 28 λεπτά είχε 31 πόντους, με τον Χαρτ να ακολουθεί με 27 και τον Ίνγκραμ με 22. Για τους ηττημένους ο Μοράντ είχε 28, ο Άντερσον 19 και ο Μπρουκς 18, αλλά δεν μπόρεσε η ομάδα τους να αποφύγει όχι απλά την ήττα αλλά την συντριβή.