Τζαζ - Ρόκετς 110-120: «Φωτιά» Χάρντεν-Ουέστμπρουκ με... 72 πόντους! (vid)

Γιώργος Κούβαρης

Με τους Τζέιμς Χάρντεν και Ράσελ Ουέστμπρουκ να πραγματοποιούν φοβερή εμφάνιση σημειώνοντας συνολικά 72 πόντους, το Χιούστον επικράτησε της Τζαζ μέσα στη Γιούτα με 120-110!

Όταν το «δίδυμο» των Ρόκετς βρεθεί στη μέρα του, τότε οι αντίπαλες ομάδες έχουν να αντιμετωπίσουν... τεράστιο πρόβλημα. Κάτι που αποδείχθηκε με τον πλέον εμφατικό τρόπο στη Γιούτα!

Ο Τζέιμς Χάρντεν είχε 38 πόντους με 7/12 δίποντα, 6/11 τρίποντα, 6/9 βολές, 7 ασίστ, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 3 λάθη σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Ράσελ Ουέστμπρουκ πρόσθεσε άλλους 34 πόντους με 12/22 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/4 βολές, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής! Σημειώνοντας περισσότερους από τους μισούς πόντους της ομάδας του, ήταν... πολύ δύσκολο για το Χιούστον να φύγει από το Σολτ Λέικ Σίτι χωρίς τη νίκη.

Για λογαριασμό της Τζαζ, ο Ντόνοβαν Μίτσελ τελείωσε το ματς με 31 πόντους (12/24 σουτ και 7 ριμπάουντ) ενώ άλλους 22 πόντους είχε ο Τζόρνταν Κλάρκσον ερχόμενος από τον πάγκο.