Κλίπερς: Η φάση για την οποία φωνάζουν κόντρα στους Σέλτικς! (vid)

Νίκος Καρφής

Oι διαιτητές πήραν μια αμφιλεγόμενη απόφαση με το σκορ στο 127-124 και 22 δευτερόλεπτα να απομένουν, κάνοντας έξαλλους τους Κλίπερς.

Παράπονα από τη διαιτησία του ματς με τους Σέλτικς έχουν οι Κλίπερς.

Η ομάδα του Ρίβερς βρισκόταν πίσω με 127-124 και 22 δευτερόλεπτα για το τέλος της πρώτης παράτασης.

Ο Λου Ουίλιαμς σκόραρε για τρεις και πήρε και το φάουλ, ωστόσο οι διαιτητές αποφάνθηκαν πως το φάουλ έγινε πριν το σουτ και έτσι η συνέχεια δόθηκε με επαναφορά, κάτι που έκανε έξαλλους τους Κλίπερς.

Τελικά ο Σάμετ ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην 2η παράταση, αλλά εκεί οι Κλίπερς λύγισαν.