Πέλικανς - Τζαζ 138-132

Τρομερό παιχνίδι ανάμεσα σε Πέλικανς και Τζαζ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στην παράταση με 138-132, έχοντας τον Ίνγκραμ σε τρομερή κατάσταση αγγίζοντας τους 50 πόντους!

Απίθανη εξέλιξη στο παιχνίδι των Πέλικανς με τους Τζαζ, όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα με 122-121 2" πριν το τέλος. Τότε οι Τζαζ πέρασαν την μπάλα στον Γκομπέρ, αυτός πήρε φάουλ σε νεκρό χρόνο, ευστόχησε σε 1/2 βολές και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση με 122-122. Εκεί, οι Πέλικανς με ένα 10-0 σερί από το 127-132, έφτασαν στο 138-132 και πήραν μια σπουδαία νίκη.

Κορυφαίος ήταν ο Ίνγκραμ, ο οποίος σταμάτησε στους 49 πόντους (16/20β., 12/17διπ., 3/8τρ.), ενώ πήρε και 8 ριμπάουντ, ο Φέιβορς ακολούθησε με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Μουρ σημείωσε 16 πόντους.

Για τους Τζαζ, ο Μίτσελ πέτυχε 46 πόντους (7/7 βολές, 9/19 δίποντα, 7/15 τρίποντα), ο Μπογκντάνοβιτς 26 πόντους και ο Γκομπέρ 17 πόντους και πήρε 14 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-25, 56-49, 87-91, 122-122 (κ.α.), 138-132 (Π.).