Ρόκετς - Χιτ 117-108

Φώτης Καρακούσης

Με τους Χάρντεν και Ουέστμπρουκ να πετυχαίνουν μαζί 61 πόντους, οι Ρόκετς επικράτησαν άνετα των Χιτ με 117-108.

Ακόμα μία νίκη για τους Ρόκετς, με τις... ρουκέτες να επικρατούν σε ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της βραδιάς των Χιτ με 117-108. Μια νίκη που φέρνει την παρέα του Μούσια στο 12-6, με τους αντιπάλους τους να πέφτουν στο 12-5. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κατάφεραν στο ημίχρονο να είναι μπροστά με 66-42, δείχνοντας τα δόντια τους. Η ομάδα του Μαϊάμι από την άλλη προσπάθησε μόνο στην 4η περίοδο στην οποία και επικράτησε με 40-26, αλλά δεν έφτανε για να μπορέσει να πάρει κάτι από το ματς.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Τζέιμς Χάρντεν που έφτασε τους 34 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Ουέστμπρουκ με 27 και ο Χάουζ με 23. Για τους ηττημένους ο Χίρο είχε 22, ο Ιίνικ 19 και ο Αντεμπάγιο είχε 17.