Χόρνετς - Πέισερς 122-120

Μεγάλο παιχνίδι στην Σάρλοτ με τους Χόρνετς να επικρατούν στην παράταση των Πέισερς με 122-120 έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκράχαμ.

Παιχνίδι για γερά νεύρα στην Σάρλοτ με τους Χόρνετς και τους Πέισερς να παλεύουν ως το τέλος για τη νίκη. Μια νίκη που πήραν οι γηπεδούχοι επικρατώντας στην παράταση με 122-120, σε ένα ματς που μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γκράχαμ. Και δεν ήταν μόνο για τους 35 πόντους που έβαλε, αλλά για το φάουλ που κέρδισε ένα δεύτερο πριν το τέλος και με το σκορ να είναι στο 120-120. Ο παίκτης των Χόρνετς ευστόχησε στις δύο βολές, έχασε επίτηδες την τρίτη και έτσι η ομάδα του πήρε τη νίκη.

Μια νίκη που φέρνει τις σφήκες στο θετικό 4-3 νίκες, ενώ οι Πέισερς έπεσαν στο 3-4, παρότι στο ματς αυτό έφτασαν να προηγούνται και με 15 πόντους. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Γκράχαμ με 35 πόντους και τον ακολούθησαν ο Ροζίερ με 22 και ο Μπρίτζες 18 πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Ουόρεν είχε 33 πόντους, ο Μπρόγκντον 31 και ο Λαμπ 18.