Game 1 Σέλτικς - Πέισερς 84-74

Οι Σέλτικς επικράτησαν με 84-74 των Πέισερς και έκαναν το 1-0 στη σειρά των playoffs.

Οι Σέλτικς ξεκίνησαν με ιδανικό τρόπο τα φετινά playoffs αφού επικράτησαν των Πέισερς με 84-74.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του ρυθμού και το προβάδισμα αφού πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ (38-45).

Στην τρίτη περίοδο οι «Κέλτες» ήταν καταιγιστικοί και με επιμέρους σκορ 30-8 βρέθηκαν να προηγούνται με 68-53, διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι τέλους.

Για τους Σέλτικς ξεχώρισαν οι Κάιρι Ίρβινγκ (20π., 5ρ., 7ασ.) και Μάρκους Μόρις (20π., 7ρ.).

Για τους Πέισερς κορυφαίοι ήταν ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 12 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-20, 38-45, 64-53, 84-74

ΣΕΛΤΙΚΣ – ΠΕΪΣΕΡΣ 1-0

Σέλτικς - Πέισερς 84-74