Αντετοκούνμπο: Η εμφάνιση του Giannis στο Game 2 με τους Σέλτικς (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπορεί να τελείωσε το Game 2 κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς με 28, όμως... παρασύρθηκε από την άμυνα των Σέλτικς στο κακό πρώτο ημίχρονο που κόστισε την ήττα.

Είναι από τις λίγες φορές που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν απαραίτητα η ακτίδα ελπίδας και φωτός των Μιλγουόκι Μπακς σε μία ήττα.

Αυτή από τους Μπόστον Σέλτικς, με 109-86, έφερε την προημιτελική σειρά στο 1-1. Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να περιορίζεται σε μόλις 5 πόντους στο τραγικό πρώτο ημίχρονο των πρωταθλητών.

Στη συνέχεια, ανέβασε το ρυθμό σκοραρίσματος, αλλά ήταν αργά, αφού οι Μπόστον Σέλτικς είχαν μεγάλη διαφορά, ενώ είχαν και έτοιμες λύσεις σε κάθε προσπάθεια των Μπακς.

O Giannis τελείωσε το ματς με 28 πόντους (τους 23 στο δεύτερο ημίχρονο), 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ. Σούταρε 1/4 τρίποντα, 10/23 δίποντα και 5/9 βολές.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: NBA/Getty Images