Ντουράντ: Έγραψε ιστορία στα playoffs με την εμφάνισή του κόντρα στους Μπακς

Ο Κέβιν Ντουράντ θα θυμάται για πολλά χρόνια τα κατορθώματά του στο Game 5 των ημιτελικών της Ανατολής κόντρα στους Μιλγουόκι Μπακς.

Ο φοβερός και τρομερός «KD» πήρε... φωτιά στο «Barclays Center» οδηγώντας τους Νετς στη νίκη και στο 3-2 στη σειρά απέναντι στον Γιάννη Αντετοκούνμπο και την παρέα του.

Συγκεκριμένα μέτρησε 49 πόντους, 17 ριμπάουντ και 10 ασίστ αγωνιζόμενος σε... ολόκληρο το παιχνίδι, αριθμοί που του χάρισαν ένα σωρό ρεκόρ στην ιστορία των playoffs.

Αρχικά έγινε ο πρώτος παίκτης μετά τον Λεμπρόν Τζέιμς στα playoffs του 2018 και τον αγώνα κόντρα στους Σέλτικς που αγωνίστηκε και στα 48 λεπτά ενός αγώνα στην postseason. Επιπλέον έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των playoffs που είχε σ' ένα ματς τουλάχιστον 45 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 τελικές πάσες και ο πρώτος των Νετς που είχε 30 πόντους σ' ένα ημίχρονο σε 25 χρονιές στα playoffs.