Χοκς - Σίξερς 103-100: Ανατροπή και 2-2 η Ατλάντα! (vid)

Νίκος Καρφής

Οι Χοκς κατάφεραν να επικρατήσουν με 103-100 στο Game 4 και να φέρουν τη σειρά με τους Σίξερς στο 2-2.

Σκληρά καρύδια αποδεικνύονται οι Χοκς. Τα... γεράκια βρέθηκαν να χάνουν με 13 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους και επικράτησαν με 103-100. Έτσι ισοφάρισαν τη σειρά των ημιτελικών Ανατολής σε 2-2 και πάνε για το Game 5 μέσα στη Φιλαδέλφεια.

Ο Γιανγκ διαμόρφωσε το 103-100 με 2 βολές στα 6 δευτερόλεπτα, ενώ ο Κάρι δεν μπόρεσε να στείλει το ματς στην παράταση στην τελευταία φάση της τέταρτης περιόδου.

Για τους νικητές ο Γιανγκ είχε 25 πόντους και 18 ασίστ, ο Μπογκντάνοβιτς 22, ο Κόλινς 14 πόντους και 12 ριμπάουντ και ο Καπέλα 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένος ο Εμπίντ μέτρησε 17 πόντους και 21 ριμπάουντ, ο Χάρις 20, ο Κάρι 17 πόντους και ο Σίμονς με 11 πόντους, 12 ριμπάουντ και 9 ασίστ, άγγιξε το triple double.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-28, 49-62, 80-82, 103-100.

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!