Λιετκαμπέλις-Ζάλγκιρις 77-82: Αγχώθηκε αλλά έφυγε με τη νίκη

Η Ζάλγκιρις Κάουνας επικράτησε της Λιετκαμπέλις εκτός έδρας με 82-77 και έφτασε στις 10 νίκες ύστερα από 11 ματς του πρωταθλήματος Λιθουανίας.

Η ομάδα του Μάρτιν Σίλερ μπορεί να μην ήταν... τόσο εύστοχη αυτή τη φορά έξω από τα 6.75 μέτρα, με αποτέλεσμα να... αγχωθεί στην 4η περίοδο, ωστόσο δεν άφησε τη νίκη να φύγει από τα χέρια της.

Χωρίς τον Όγκουστιν Ρούμπιτ, αλλά με τον Ζοφρί Λοβέρν να έχει 17 πόντους και 5 ριμπάουντ, κατάφερε να κρατηθεί μπροστά στο σκορ και να... αντέξει στο «come back» της Λιετκαμπέλις, η οποία είχε πραγματοποιήσει 27-13 επιμέρους στο 3ο δεκάλεπτο.

Εκτός του Σίλερ, πολύ καλή απόδοση για τον Αρτούρας Μιλάκνις (15π., 5/7τρ.), Νάιτζελ Χέις (13π.) και Μάριους Γκριγκόνις (11π.)

Τα δεκάλεπτα: 13-27, 20-40, 47-53, 77-82

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ Τελευταία Νέα