TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • PREMIER LEAGUE
  • LALIGA SANTANDER
  • BUNDESLIGA
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
  • LIGUE 1
  • SUPER LEAGUE 2
  • SÜPER LIG
  • PREMIER LEAGUE
  • UEFA EUROPA LEAGUE
  • CLUB FRIENDLY
  • ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ -

    vs

    ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -

  • LIVE

    ΑΛAΝΙΑΣΠΟΡ 1

    vs

    ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ 1

  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΚΡΙΛΙΑ ΣΟΒΕΤΟΒ ΣΑΜAΡΑ 1

    vs

    ΟΡΕΝΜΠΟΥΡΓΚ 1

  • LIVE

    ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ U19 2

    vs

    ΑΙΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ 1

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Παπάγου - Ρέθυμνο 62-81: Άνετα οι Κρητικοί, περιμένουν Άρη ή Ηρακλή (pics)

ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΑ 6.75μ

Παπάγου - Ρέθυμνο 62-81: Άνετα οι Κρητικοί, περιμένουν Άρη ή Ηρακλή (pics)

Παπάγου - Ρέθυμνο 62-81: Άνετα οι Κρητικοί, περιμένουν Άρη ή Ηρακλή (pics)

Το Ρέθυμνο δεν δυσκολεύτηκε καθόλου κόντρα στην ομάδα του Παπάγου, και με 43.6% στα τρίποντα, επικράτησε με 81-62 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, όπου θα βρει τον Άρη ή τον Ηρακλή.

Η ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου ήταν επιβλητική από την πρώτη στιγμή, είχε 17/39 τρίποντα και πανηγύρισε μια άνετη νίκη, που την έστειλε στην 2η αγωνιστική της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

Επόμενος αντίπαλος θα είναι ο Άρης ή ο Ηρακλής, που παίζουν την Τετάρτη (02/10, 17:00).

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Κόνερ Φράνκαμπ με 26 πόντους (3/3δ., 6/7τρ., 2/2β.) κι ακολούθησε ο Πρινς Ουίλιαμς με 13 πόντους (2/4δ., 1/2τρ., 3/3β.).

Για τους «στρατηγούς», ο Κωνσταντίνος Μπασδέκης είχε 15 πόντους, ο Αλέξανδρος Κυρίτσης 12 και ο Γιώργος Τσιτσιγιάννης 10.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 31-45, 48-67, 62-81.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (02/10, 17:00)
Ιωνικός Ν. - Κολοσσός (ΔΑΚ Νίκαιας - «Πλάτων») Σχινάς-Κάρδαρης-Τσολάκος (Βιδάλης)
Μανδραϊκός - Λαύριο (1ο Μάνδρας) Μπίκας-Σκούτας-Τηγάνης (Ορφανός Γ.)
Ανατόλια - Λάρισα (Ανατόλια) Παφίλης-Ξενικάκης-Ελευθεριάδης (Παραλυκίδης)
Δάφνη Δαφνίου - Κόροιβος Αμαλιάδας (1ο Χαϊδαρίου) Κατραχούρας-Δόλγυρας-Τσιμπούρης (Γολεγού)
Άρης - Ηρακλής («Nick Galis Hall» - «Αλεξάνδρειο») Πουρσανίδης Γ.-Συμεωνίδης-Τζιοπάνος (Γκούμας)
Χαρίλαος Τρικούπης - Πανιώνιος (Μεσολογγίου) Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Πατσαντζόπουλος)
Διαγόρας Δρυοπιδέων - Αμύντας (Στ. Βενέτης) Καλδίρης-Ζακεστίδης-Γιακείμη (Δούκας)

Περισσότερα σε λίγο...

Όλο το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος

Best of internet