Βενέτσια - Πιστόια 95-72

Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην ιταλική Serie A, επικρατώντας της Πιστόια με σκορ 95-72.

Oι γηπεδούχοι έκαναν επιμέρους σκορ 23-10 στην τρίτη περίοδο και διατήρησαν το προβάδισμα ως το φινάλε, μολονότι είχαν μόλις 3/12 τρίποντα. Ο Μάικ Μπράομος είχε 9 πόντους με 4/5 βολές, 1/1 δίποντο, 1/1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 22 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 44-44, 67-54, 95-72.

Αποτελέσματα - 17η αγωνιστική: Πέζαρο - Μπρίντιζι 80-101, Τρεντίνο - Καντού 92-97, Αβελίνο - Κρεμόνα 62-70, Αρμάνι Μιλάνο - Βίρτους Μπολόνια 94-75, Τριέστε - Τορίνο 115-110, Ρέτζιο Εμίλιο - Μπρέσια 79-82, Βενέτσια - Πιστόια 95-72, (27/1) Βαρέζε - Σάσαρι.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΙΤΑΛΙΑ Τελευταία Νέα