Μπάγερν – Μπάμπεργκ 84-70: «Καθάρισε» σε ένα δεκάλεπτο

Η Μπάγερν επικράτησε εύκολα της Μπάμπεργκ με σκορ 84-70 και πέτυχε την έβδομη νίκη της σε οκτώ αγώνες στην Bundesliga.

H ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έκανε επιμέρους σκορ 22-10 στο τρίτο δεκάλεπτο, μετατρέποντας το… εύθραυστο 46-41 του ημιχρόνου σε 68-51 στο 30’, δίχως να απειληθεί ξανά από τους φιλοξενούμενους.

Ο Ρέινολντς ηγήθηκε επιθετικά των γηπεδούχων με 17 πόντους ενώ τον ακολούθησε ο Ζίπερ με 11 πόντους. Όσον αφορά τον Μπάλντγουιν, είχε 7 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 15:56.

Τα δεκάλεπτα: 23-24, 46-41, 68-51, 84-70.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ Τελευταία Νέα