Μπαρτσελόνα – Ζενίτ 74-76: Το καλάθι του Πάνγκος που… ξέρανε τους «μπλαουγκράνα»! (vid)

O Κέβιν Πάνγκος πήρε πάνω του την τελευταία επίθεση της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης και με ωραία προσωπική ενέργεια «κλείδωσε» τη νίκη της ομάδας του Τσάβι Πασκουάλ στο Palau Blaugrana, κάνοντας το 1-0 στη σειρά με την Μπαρτσελόνα!

Η Ζενίτ πανηγύρισε τεράστιο διπλό στη Βαρκελώνη με 74-76, κάνοντας μπρέικ με το… καλημέρα στην προημιτελική σειρά με την Μπαρτσελόνα ενώ ο Αρτούρας Γκουντάιτις αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν από το φινάλε του Game 1.

Από την πλευρά του, ο Κέβιν Πάνγκος ήταν η απάντηση σε κάθε ερώτηση στο «διπλό» της Ζενίτ!

Για την ακρίβεια, έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο και πέτυχε το νικητήριο καλάθι αφού ο Χίγκινς αστόχησε εν συνεχεία σε τρίποντο, τελειώνοντας τον αγώνα με 19 πόντους (1/1 βολή, 3/3 δίποντα, 4/6 τρίποντα), 9 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 7 κερδισμένα φάουλ και μόνο 1 λάθος σε 34:50!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Μπαρτσελόνα-Ζενίτ 74-76: Break με υπογραφή Πάνγκος και... Πασκουάλ! (vid)

Μπαρτσελόνα – Ζενίτ: «Συναγερμός» με τον τραυματισμό του Γκουντάιτις!

Μπαρτσελόνα – Ζενίτ: Ασταμάτητος ο Πάνγκος στο πρώτο ημίχρονο! (vid)

Μπαρτσελόνα – Ζενίτ: Το τρομερό ημίχρονο των Ρώσων κόντρα στην καλύτερη άμυνα της EuroLeague!