Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός: Οι «πράσινοι» έκαναν το καλύτερο επιθετικά δεκάλεπτο της χρονιάς στο Κάουνας!

Οι 33 πόντοι που πέτυχε ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με τη Ζαλγκίρις στο Κάουνας συνιστούν την καλύτερη φετινή επίδοση του «τριφυλλιού» σε μια περίοδο στην EuroLeague!

Ο Παναθηναϊκός δοκιμάζεται στη Zalgirio Arena κόντρα στη Ζαλγκίρις για την 34η αγωνιστική της EuroLeague κι έπειτα από το νωθρό ξεκίνημα, μπήκε ξανά στο ματς με κορυφαίους τους Νεμάνια Νέντοβιτς και Μάριο Χεζόνια.

Η Ζαλγκίρις προηγήθηκε με 27-14 στο 10’ όμως ο Παναθηναϊκός αντέδρασε στη συνέχεια και πέτυχε 33 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, μειώνοντας στο 52-47 του ημιχρόνου.

Πρόκειται για την καλύτερη φετινή επίδοση των «πράσινων» σε ένα δεκάλεπτο στη φετινή διοργάνωση!