Ολυμπιακός-Μπασκόνια: Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν το χειρότερο φετινό δεκάλεπτο, είχαν 2 πόντους σε 9 λεπτά!

Ο Ολυμπιακός γλίτωσε στο... τελευταίο λεπτό να γράψει μία μαύρη σελίδα στην EuroLeague καθώς είχε πετύχει μόλις 2 πόντους λίγο πριν από το τέλος της περιόδου.

Ολυμπιακός-Μπασκόνια: Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν το χειρότερο φετινό τους δεκάλεπτο

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν κάνει αρνητικό ρεκόρ πριν από δύο εβδομάδες, καθώς στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με την Εφές είχαν πετύχει μόλις 8 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο (32-8).

Στην Βιτόρια η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ισοφάρισε αυτό το αρνητικό ρεκόρ της φετινής σεζόν αφού οι παίκτες της ομάδας σημείωσαν επίσης 8 πόντους στην τελευταία περίοδο (23-8).

Βέβαια τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι και... χειρότερα αφού από το 30' έως το 39' είχαν πετύχει μόλις ένα καλάθι!