Μπάγερν - Άλμπα 101-95: Ολοκλήρωσε το comeback στην παράταση!

Η Μπάγερν (15-9) επικράτησε της Άλμπα (8-16) με σκορ 101-95, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στην παράταση!

Η Άλμπα προηγήθηκε με 67-80 στο 35' όμως η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι έστειλε το ματς στην παράταση με το τρίποντο του Μπάλντγουιν και πανηγύρισε τη νίκη, κάνοντας ακόμα ένα βήμα για τη συμμετοχή στα playoffs.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Η Άλμπα μπήκε με το γκάζι... πατημένο στο Audi Dome του Μοναχού κόντρα στην Μπάγερν, προηγήθηκε νωρίς-νωρίς με διψήφια διαφορά πόντων με τον Λάμερς (2-13, 5:58) και έκλεισε την πρώτη περίοδο στο υπέρ της 10-26. Οι Βαυαροί πίεσαν, μείωσαν σε 27-37 με τον Ρέινολντς όμως η Άλμπα πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 33-43, διατηρώντας σταθερά διψήφια διαφορά.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι βρήκε λύσεις στην επίθεση με τους Μπάλντγουιν, Λούτσιτς και Ρέινολντς μειώνοντας σε 46-48. Η Άλμπα είχε τον έλεγχο ως το 35' όταν ο Ολίντε έκανε το 67-80 με τρίποντο όμως η Μπάγερν βρήκε ρυθμό στην επίθεση και ο Μπάλντγουιν έστειλε το ματς στην παράταση σκοράροντας πίσω από τα 6μ.75 στα 9"! Εκεί οι Βαυαροί έφτασαν στη νίκη με το υπέρ τους 101-95!

Τα δεκάλεπτα: 10-26, 33-43, 58-66, 87-87 κ.α., 101-95 παρ.