Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Πέτυχε 30 πόντους σε 12' στο Palau και σε ένα… ημίχρονο στο ΣΕΦ!

Στον αγώνα του πρώτου γύρου με την Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός σκόραρε 30 πόντους στα πρώτα 12 λεπτά στο Palau Blaugrana και απόψε (28/1) έφτασε σε αυτό το νούμερο στο ημίχρονο του ματς με τους Καταλανούς.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Μπαρτσελόνα στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της EuroLeague, σημειώνοντας 30 πόντους στο ημίχρονο του αγώνα με τους Καταλανούς.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν 3/4 βολές και 12/22 δίποντα σε αυτό το διάστημα ενώ επέμειναν δίχως επιτυχία στο σουτ πίσω από τα 6μ.75, έχοντας μόλις 1/12 τρίποντα (8.3%).

Στον αγώνα του πρώτου γύρου στη Βαρκελώνη, όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με 88-96, οι Πειραιώτες είχαν πετύχει ήδη 30 πόντους στα πρώτα 12’, όταν ο Βασίλης Σπανούλης είχε σκοράρει για το 20-30!