Χίμκι – Ερυθρός Αστέρας 85-78

Η Χίμκι κατάφερε να πετύχει την τρίτη νίκη της (85-78) στη Euroleague, αφού ούτε ο Ερυθρός Αστέρας μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στο δρόμο της. Κορυφαίοι οι Άντερσον (24π.) και Σβεντ (18π, 9 ασ.)

Το 3/3 στην Euroleague έκανε η Χίμκι, αφού επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα με 85-78.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Άντερσον (24 πόντοι) και Σβεντ (18 πόντοι και 9 ασίστ), ενώ για τους Σέρβους πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπιέλιτσα με 15 πόντους, ενώ ο Λεσόρ είχε 14 με 8 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Μπαρτζώκα βρέθηκε να χάνει με 8 πόντους, αφού ο Φελντέιν έγραψε το 20-28. Οι γηπεδούχοι πήραν γρήγορα τα ηνία του αγώνα και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά στο +9 (64-55).

Ο Τόμας Ρόμπινσον σκόραρε για το 83-74, 1:30 για το τέλος, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να επιστρέψουν μετά από αυτό και πλέον μετρούν 2 ήττες σε 3 αναμετρήσεις.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.