Ολυμπιακός - Μονακό: Season low για τους Μονεγάσκους οι 26 πόντοι στο ημίχρονο

Οι 26 πόντοι που σημείωσε η Μονακό στο πρώτο ημίχρονο του Game 1 απέναντι στον Ολυμπιακό αποτελούν τη χειρότερη φετινή επίθεσή τους.

Ο Ολυμπιακός υποχρέωσε την καλύτερη επίθεση της EuroLeague σε season low, μετά από τα πρώτα είκοσι αγωνιστικά λεπτά στο Game 1 των playoffs κόντρα στη Μονακό.

H Μονακό σημείωσε 26 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που αποτελεί τη χειρότερη επίδοσή της για φέτος, με την προηγούμενη να είναι οι 27 πόντοι στην εντός έδρας ήττα από την Αρμάνι Μιλάνο. Ήταν πίσω στο σκορ, μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με 39-27, ενώ το τελικό σκορ, υπέρ των Ιταλών ήταν 71-65 (14η αγωνιστική, 10/12/2021).

Το στατιστικό δεν έχει καμία αξία, αν δεν αναφέρουμε ότι η Μονακό είναι η κορυφαία ομάδα στην επίθεση με 84 πόντους ανά παιχνίδι.

Παράλληλα, στο ματς του ΣΕΦ στην κανονική περίοδο η γαλλική ομάδα είχε σημειώσει 27 πόντους μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο.

@Photo credits: INTIME