Παναθηναϊκός - Εφές: «Σεληνιασμένος» ο Μέικον με 21 πόντους στο ημίχρονο χωρίς να χάσει σουτ! (vid)

Ο Νταρίλ Μέικον ήταν «καυτός» στο πρώτο ημίχρονο του Παναθηναϊκού απέναντι στην Εφές στο κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων.

Οι πράσινοι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια έχοντας τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, με το σκορ να είναι στο 52-35 υπέρ τους έπειτα από 20 λεπτά αγώνα στο ΟΑΚΑ.

Ο Αμερικανός combo-guard του «τριφυλλιού» ήταν καθοριστικός προκειμένου να δημιουργηθεί αυτή η διαφορά, πετυχαίνοντας 21 πόντους με 5/5 τρίποντα, 2/2 δίποντα και 2/2 βολές!

Όλα αυτά σε 10:56 λεπτά παρουσίας, διάστημα κατά το οποίο μοίρασε και δύο τελικές πάσες. Η αξιολόγηση του στο πρώτο ημίχρονο έφτασε τις 23 μονάδες στο σχετικό σύστημα!

Ο Μέικον έκανε μεγάλη ζημιά στην άμυνα της Έφες που δεν κατάφερε να τον περιορίσει και ξεσήκωσε παράλληλα με τις επιθετικές ενέργειες του τον κόσμο του Παναθηναϊκού.