Ούνικς - Μπασκόνια: Οι Βάσκοι πέτυχαν μόνο 6 πόντους με 2/13 σουτ στο β' δεκάλεπτο

Η Ούνικς έκανε επιμέρους σκορ 24-6 στο β' δεκάλεπτο του αγώνα με την Μπασκόνια που σημείωσε μόλις 2/13 σουτ σε αυτό το διάστημα.

Το καλεντάρι της 6ης αγωνιστικής της EuroLeague έστειλε την Μπασκόνια στο Ταταρστάν για την αναμέτρηση με την Ούνικς Καζάν.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 24-17 για την Ούνικς Καζάν ενώ ακολούθησε σερί 18-0 για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν 42-17 στο 16' και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 48-23!

Από την άλλη πλευρά, οι Βάσκοι του Ντούσκο Ιβάνοβιτς πέτυχαν μόνο 6 πόντους στο β' δεκάλεπτο, σημειώνοντας 2/13 σουτ εντός πεδιάς (2/12 δίποντα, 0/1 τρίποντο) ενώ ο Ουέιντ Μπόλντουιν πέτυχε τις δυο βολές στο φινάλε του ημιχρόνου.

@Photo credits: EuroLeague