Απίστευτο: Η Γκραν Κανάρια κράτησε στους 3 πόντους την Μπουρζ στο δεκάλεπτο, χωρίς να δεχθεί καλάθι εντός πεδιάς!

Ευαγγελος Στελλάκης
Οι παίκτες της Μπουρζ ήταν σαν να μην... μπήκαν καν στο παρκέ για την πρώτη περίοδο κόντρα στην Γκραν Κανάρια, η οποία κράτησε το παθητικό της στους 3 πόντους χωρίς να δεχθεί καλάθι εντός πεδιάς!

Το πρώτο δεκάλεπτο στην Gran Canaria Arena, για την αναμέτρηση που διεξάγεται στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Regular Season του EuroCup, ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 21-3 έναντι της γαλλικής ομάδας που ήταν «άσφαιρη» στην επίθεση!

Η Μπουρζ ήταν κακή και σκόραρε όλους κι όλους τρεις πόντους, οι οποίοι μάλιστα προήλθαν από την γραμμή των βολών. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 0/12 σουτ εντός πεδιάς!

Λίγο η δική τους αναποτελεσματικότητα και λίγο η άμυνα των Ισπανών, έστειλαν την Γκραν Κανάρια στο +18 με το... καλησπέρα. Χωρίς καν να νιώσει υποψία απειλής...

@Photo credits: eurocupbasketball